Історія таїландського боксу

На жаль, історія виникнення таїландського боксу Муей Тай досі залишається неясною.

Таїландські історичні записи назавжди втрачені в 1764 році, коли бірманська армія обложила стародавню столицю Таїланду - Аюдхайя. Місто було спустошене, розграбоване і спалене. Всі скарби, релігійні реліквії і твори мистецтва, так само як і королівський архів, були знищені. Те небагато, що ми знаємо, прийшло до нас із давніх писань Камбоджі і бірманців, а також кількох літописців.

Про те, від куди прийшов Муей Тай, і як сформувалося це бойове мистецтво відомо не зовсім точно. Але до сих пір про витоки Муей Тай йдуть гарячі суперечки.

Вважається, що Муей Тай виник під час битв тайського народу з Китаєм, і мистецтво Муей Тай поступово відточувалося в ході боїв за землю.

Але відомо точно, що Муей Тай був невід'ємною частиною тайської культури з самого її зародження. У Таїланді Муей Тай розцінюється як спорт королів. У давні часи всі питання національного рівня вирішувалися шляхом Муей Тай змагань.

Перший великий інтерес до Муей Тай виник при королеві Нарсуене в 1584 році, за часів відомі як Аюдхайя період. У той час кожен солдат навчався Муей Тай і міг використовувати, так як цим якістю володів сам король. Повільно, Муей Тай, який взяв коріння в "Чупасарт", перетворився в новий вид бойового мистецтва.

Зміни тривали і при іншому королеві - Прачао Суа - Король-тигр. Йому настільки подобався Муей Тай, що він дуже часто інкогніто бився в сільських змаганнях, перемагаючи місцевих чемпіонів. За часів правління Короля-тигра в країні був мир. Король, бажаючи зайняти чим-небудь армію, розпорядився всім вивчати Муей Тай. Інтерес до Муей Тай збільшувався все більше і більше.

Таїландський бокс став улюбленим спортом і приємним час провожденієм для народу, армії і короля. Історичні джерела свідчать про те, що люди різних суспільних положень натовпами збиралися в тренувальних таборах. Багаті, бідні, молоді і старі, всі хотіли бачити виступи боксерів Муей Тай. У кожному селі проводилися змагання, і встановлювався приз і був чемпіон. Під час кожного бою полягало парі. Традиція укладення парі дійшла і до наших днів, але тоді, парі полягало з почуття власної гідності, тепер же, на результат поєдинків ставляться немислимі суми.

Муей Тай був завжди любимо тайським народом, але як і будь-який спорт, були часи коли він був найбільш популярний. За часів правління Короля Рама 5, багато матчів з Муей Тай були організовані королівською владою, а переможці отримували військові титули від Короля, в основному це були бійці з королівської гвардії. У наші дні це можна уявити собі як щось подібне "Майор боксу". У ті часи це був найцінніший приз і дуже шанований титул.

Період правління Рама 5 був золотим часом для Муей Тай. Будувалися тренувальні табори, начальники королівського Командування всюди шукали талановитих боксерів. Організатори матчів стали проводити грандіозні за своїми розмірами турніри з відповідними призами і почестями переможцеві. Це хвилювало людей тоді настільки, наскільки зараз інтриги і збуджується натовп глядачів на стадіонах в Бангкоку під час боїв.

В ті часи матчі не велися на рингу. Будь-який простір відповідних розмірів використовувався для бою, сільська площа або навіть внутрішній двір сільського будинку.

За часів короля Рама 6 почали використовувати ринг, оточений мотузками, а так само, відлік часу проводився по годинах. До цього часу відлік часу проводився по плаваючому по воді проколеного плоду кокосової пальми. Коли пліт тонув, барабан сповіщав про кінець раунду.

Муей Тай завжди був улюбленим видом спорту для людей. Будь-хто міг вивчати Муей Тай, будь то проста людина або сам король. Муей Тай був частиною шкільної програми до 1920 р, поки це не було скасовано. Люди, однак, продовжували вивчати Муей Тай в клубах і спортзалах, як і сьогодні.

Століттями тайська армія вивчала Муей Тай. Військовий вивчав і тренувався Муей Тай стільки, скільки він був в армії. Для армії це було засіб активного ближнього бою, бойове мистецтво з найдавніших полів бою. Коли тайський солдат б'ється віч-на-віч з противником, він використовує Муей Тай. Хоча, так робить будь-який таєць, і жінка, і чоловік. Дивитися Муей Тай, вивчати, повторювати рухи це частина дитинства кожного тайця. Так було завжди.

Люди в усі часи йшли за цим спортом і дивовижним чином змогли перенести його з поля битв на ринг. Проста людина зробив стільки ж для цього, скільки і король. Одним з перших королів сприяли трансформації Муей Тай з бойового мистецтва в вид спорту був Король-тигр, який не тільки визначив стилі, але й устаткування.

За часів Короля-тигра руки і передпліччя обмотувалися смужками зі шкіри коня. Це було потрібно, по-перше, для захисту боксера, а по-друге для більш сильного удару. Пізніше стали використовувати прядив'яні мотузки або звичайні бавовняні стрічки. Під час проведення деяких боїв, за згодою обох сторін, стрічки з бавовни просочували клеєм і додавали бите скло.

Бійці Муей Тай в усі часи перед боєм надягали пахову захист. Удар в область паху був дозволений аж до 1930 р В давнину паховий захист виготовлявся з кори дерев або морських раковин, укрепляемая за допомогою шматка матерії, обв'язаного між стегнами і навколо пояса. Потім використовували трикутну подушечку певної форми, червону або синю. Використання бійцями Муей Тай захисних пахових раковин почалося після того як один з тайських боксерів побачив їх на змаганнях в Малайзії. Він повернувся туди з цією ідеєю, і з того часу Муей Тай бійці стали використовувати саме такий захист.

У 1930 р відбулися кардинальні зміни в спорті. З того часу визначилися основні положення в правилах і інструкціях Муей Тай, які існують і використовуються і по нині. Наприклад, обв'язування рук мотузками було замінено на звичайні боксерські рукавички. Це дало можливість підвищити успіх тайських боксерів в міжнародному боксі.

Поряд з боксерськими рукавичками виникли вагові категорії, засновані на правилах міжнародного боксу. Ці та інші нововведення - як наприклад обмеження часу бою 5-ю раундами, істотно змінили техніку ведення бою, яку використовували боксери, змусивши тим самим деякі особливості стародавньої техніки Муей Тай безслідно зникнути.

Перед появою вагових категорій боксер міг битися з супротивником будь-якої ваги і зростання. Після розмежування у вагових категоріях визначався не один чемпіон, а по одному в кожній ваговій категорії.

За часів правління короля Рама 7 саморобні ринги і сільські двори були замінені на стадіони як місця проведення боїв. Під час Другої світової війни вони були напівзруйновані, але потім відновлені і вже незабаром після закінчення війни боксери з усіх кінців країни з'їжджалися Бангкок пробувати щастя на стадіонах Муей Тай.

Найголовнішими боксерськими стадіонами вважалися Раджадамнерн і Люмпіні. Перемога на цих стадіонах приносила славу і гроші. Пізніше бої почали показувати у всій красі і кольорі по телебаченню. 7-й таїландський телевізійний канал почав показувати бої в кольорі 20 років тому. Тепер телебачення Таїланду 4 вечори на тиждень транслює захоплюючі поєдинки для мільйонів знітелей.

"Ми билися з усіма!" - заявляють ті, хто бився до Другої світової війни, "Ми повинні були знати всі трюки і прийоми нашого ремесла. Ми використовували удари і техніку древніх бійців. У нас не було перерв, і ми билися до того" як один з нас впаде без сил "...

Вони в чомусь мають рацію. Муей Тай значно змінився з роками. Багато традиції бойового мистецтва, передаючись із покоління в покоління десь загубилися в часі так і не дійшовши до нас.

Але незважаючи на зміни, Муей Тай не втратив жодного зі своїх екзотичних переваг і містики. Муей Тай це мистецтво, мистецтво бою, в минулому на полі бою і зараз на рингу. Муей Тай бойове мистецтво, бійці якого перевершують бійців по конг-фу, карате, таеквондо та останніх наймодніших видів кікбоксингу. Всі вони приїжджають в Таїланд з багатьох країн спробувати свої сили.

Муей Тай не втратив своєї привабливості в Таїланді. Телебачення транслює захоплюючі поєдинки Муей Тай поряд з престижними програмами.

У провінціях люди збираються в будь-якому місці де є телебачення, в містах вулиці порожніють під час проведення Муей Тай поєдинків.

Поряд з популярністю в своїй рідній країні Муей Тай стає популярним і в усьому світі. Ентузіасти і любителі цього виду, які розвивають його на всіх 5-и континентах планети. Є представники і організації в як Америці, Австралії, Японії, Європі так і в багатьох інших країнах по всьому світу.

Знаменна і велика історія Муей Тай обов'язково буде тривати, так як цей дивовижний вид спорту знаходить велике визнання і міжнародну популярність.

Nike footwear | Saldos - Entrega gratuita

       

Новина на головній сторінці

Підсумки третього дня. Півфінали.

Підсумки третього дня. Півфінали.

Сьогодні повторити вчорашній успіх не вдалося. Хоча кількість перемог перевищує кількість поразок.
У фінал пробилися – Балан Іван, Скуріхін Єгор, Занін Дмитро та Балахтар Тарас.
Вітаємо хлопців із перемогою! Сподіваємось, що все вистачить час для підготовки до фіналів.

Єфименко Олександр та Черніков Антон не змогли здолати своїх суперників. Вони вибувають із боротьби за золото, зупинившись на бронзових медалях.

Попереду лише фінали.
На сьогоднішній момент збірна команда України вже має у своїй скарбничці 3 бронзові медалі та 16 фіналістів.

Завтра, 12 листопада, бійці збірної України проведуть шість фіналів:

Занін Дмитро – Солар Шаріфі (Фінляндія) фінал, ринг А, бій №4;
Чабан Гліб - Томасон Майсенгсай (Франція) фінал, ринг А, бій №5;
Безп'ятий Олег - Ельяс Наджі (Франція) фінал, ринг Б, бій №1;
Сердюк Михайло – Антон Вєзковський (Польща) фінал, ринг Б, бій №3;
Біленко Назар - Абделхарім Ідір (Франція) фінал, ринг Б, бій №4;
Чабан Гліб - Матільда ​​Родрігес (Полтугалія) фінал, ринг Б, бій №5;
Вболіваємо та підтримуємо наших спортсменів!


 tafisa   pas 

Пошук по сайту

Труханів Геннадій Леонідович
Почесний президент національної української федерації таїландського боксу Муей Тай


Офіційний Instagram
Труханова Г.Л.

Це цікаво

  • Історія української федерації +

    У 1990 році, завдяки зусиллям представників Одеського об'єднання східних єдиноборств, був встановлений контакт з Європейською асоціацією Муей Тай. Протягом першої Read More
  • Історія таїландського боксу +

    На жаль, історія виникнення таїландського боксу Муей Тай досі залишається неясною. Таїландські історичні записи назавжди втрачені в 1764 році, коли Read More
  • Занимайтесь Муайтай +

    И Вы получите возможность: Сбросить лишний вес, тренировать свое тело, сделать его красивым, крепким, гибким, выносливым; Иметь молниеносную реакцию, быстро Read More
  • 1